""

 

 

 

1848-ra emlékeztünk


„Itt születtél ezen a tájon, itt ringatott az édesanyád,

Itt indultál el az útra, s itt jártad ki az iskolát.

Itt élnek a barátaid és itt találtad meg szerelmedet,

A nagyvilágon e kívül nincs máshol helyed.”


                         Iskolánk IX. B és IX. C osztályos tanulói Nagy Eszter Ágnes magyar nyelv és irodalom, valamint Bartis Erika történelem szakos tanárnők irányításával ünnepi előadással készültek az 1848-1849-es szabadságharc és forradalom 170. évfordulójának méltó megünneplésére.

Az Apáczai János Pedagógusok Háza nagy aulájában tartott megemlékezés után iskolánk képviselői részt vettek a Petőfi Sándor Általános Iskola által szervezett ünnepségen, ahol elhelyezték az emlékezés koszorúját.

Délután pedig a Vártéren hajtottunk fejet Petőfi Sándor szobra előtt.